Moja pasja - cardmaking...

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Moja pasja - cardmaking...

Post autor: katarzynah1987 »

Rozpoczynam wątek, aby zaprezentować skromne efekty swojej pasji, papierowej pasji. :)
Może ktoś podziela moje hobby? Zapraszam do dołączania zdjęć swoich prac. :)

A oto wybrane prace...


Kartka z okazji narodzin dziecka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ślubna kopertówka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna z okazji narodzin dzidziusia

Obrazek

Obrazek

Z okazji imienin bądź urodzin

Obrazek

Obrazek

Z okazji urodzin małego fana samolotów

Obrazek

Obrazek

I ostatnia z prac
Załączniki
1-2-_DSC9654.JPG
1-2-_DSC9654.JPG (130.04 KiB) Przejrzano 11100 razy

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

Piękne i profesjonalne. Moje to się przy tym chowają ;) Ciągle się zastanawiam jaki sprzęt trzeba mieć żeby właśnie takie profesjonalne robić.

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: katarzynah1987 »

To ja doradzę, choć fachowcem nazwać się nie mogę. :)

Oprócz profesjonalnych papierów do scrapbooking'u, których jest na rynku cała masa (różne kolekcje różnych producentów) oraz wycinarki/gilotyny do papieru, która pozwoli nam równiutko docinać
papiery, warto zainwestować w wycinanki tekturowe, których jest multum na wszelkie możliwe okazje. Oczywiście bazy do kartek, gotowe lub sztywny karton, który możemy sami składać, tworząc bazy o różno wielkościach, kształtach. Poza tym kwiatki, duuużo kwiatków, bo one tak zawsze świetnie wyglądają na kartkach. Jest też coś takiego jak maszynka Big Shot, do której dokupuje się wykrojniki przy pomocy, których można wyciąć niemalże wszystko, tworząc tym samym fantastyczne elementy dekoracyjne do kartek. Ale to niestety droga sprawa... :( Co jeszcze? Dziurkacze ozdobne, np. brzegowe. Wstążki, perełki w płynie, które zastygają jakiś czas po nałożeniu i choć nie są najtańsze, to jednak w przeciwieństwie do gotowych półperełek jednak ekonomiczniejsze i można nimi robić perełki różnej wielkości... O, zapomniałabym o stemplach i tuszach. Też fajna sprawa. Z resztą powiem tak, można mieć wiele różnych akcesoriów i tworzyć fajne prace i równie dobrze można mieć ich mało, ale wykorzystując inwencję twórczą (w obu przypadkach przydatna sprawa) można tworzyć genialne, proste prace. Wszystko kwestia upodobań, gustu, wymagań osoby, która chciałaby kartkę dla kogoś, itd. W internecie jest mnóstwo inspiracji. Ja, nie ukrywam, właśnie z internetu dowiedziałam się o cardmakingu i choć było to bardzo dawno temu, zaczęłam tworzyć własne prace niedawno, bo niecałe dwa lata temu, jako relaks idealny dla świeżo upieczonej mamy, której synek uwielbiał duuużo spać. ;) Pozdrawiam. :)

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

Heh, dziękuję za wyczerpującą podpowiedź. A takie pytanie, te wszystkie napisy na kartkach to stemple? Bo wydrukować na takich różnych kształtach takie napisy to chyba nie jest prosta sprawa o ile nawet niemożliwa ;)

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: katarzynah1987 »

Witaj. :)
W przypadku kartek, które tutaj zamieściłam, wszystkie napisy wykonałam przy pomocy stempli. Co do druku napisów to powiem, że to fajna sprawa, ponieważ jesteś w stanie użyć czcionki jaka tylko podoba Ci się, w dowolnej wielkości, tym samym idealnie wkomponowując taki napis w kompozycję na kartce. Napisy możesz robić w edytorach tekstowych czy programach graficznych. Drukujesz sobie na sztywnym papierze i można wyciąć nożyczkami (dostosowując kształt do kompozycji na kartce) czy przy pomocy wykrojnika, np. ten napis Z okazji ślubu, równie dobrze mogłabym wydrukować, a następnie wyciąć wykrojnikiem lub nożyczkami z falbankowymi ostrzami. :)

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

Dzięki :) Jeszcze sporo przede mną żeby uzbierać wystarczająco dużo przyrządów do pomocy. Póki co skromnie, przy dysponowaniu małymi ilościami ciekawych ozdób ;)
Załączniki
1238763_708266662533917_703394134_n.jpg
1238763_708266662533917_703394134_n.jpg (124.48 KiB) Przejrzano 10955 razy
734373_698291900198060_1900138263_n.jpg
734373_698291900198060_1900138263_n.jpg (37.73 KiB) Przejrzano 10955 razy
522413_699952606698656_494565146_n.jpg
522413_699952606698656_494565146_n.jpg (128.66 KiB) Przejrzano 10955 razy

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

A i jeszcze taka.
Załączniki
10392626_871591582868090_8428773456511903033_n.jpg
10392626_871591582868090_8428773456511903033_n.jpg (108.93 KiB) Przejrzano 10955 razy

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: katarzynah1987 »

Kartki piękne!!
I widzę nawet exploding box'a! Ciągnie aby zrobić, ale nie chcę robić tak "na zapas" bo na razie okazji brak, a zrobiłabym spersonalizowany, wyjątkowy. :)
Mało tego, widzę, że dysponujesz wykrojnikiem "serwetką"?!
Jest świetny!
Pożyczyłabym z miłą chęcią! ;)
I dziurkacz zaokrąglający posiadasz...
Dobra rzecz, myślałam o zakupie...

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

No raz postanowiłam zrobić koleżance z okazji ślubu. Trochę pracy kosztowało, ale warto było :) Wykrojników niestety w ogóle nie posiadam. Generalnie jeszcze nie odkryłam na czym to polega, wiem właśnie tylko że maszynka do nich jest droga ;) Może kiedyś heh. Serwetki są takie jakby papierowe, gotowe, dostałam w prezencie :)

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

Ja z kolei zastanawiam się jak można uzyskać takie kwiatki jak na kartce z okazji ślubu. Czy to gotowe czy sama malowałaś? Aha i te formy tekturowe różnego rodzaju, jak na pierwszej kartce dla dziecka to również malowane jakąś farbką czy były takie już kolorowe? Bo z takimi się nie spotkałam nigdy.

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

Zaokrąglone rogi zrobiłam sama nożyczkami heh, nawet w miarę równo wyszło. Jeszcze nie zaopatrzyłam się w taki dziurkacz ;) Póki co nie posiadam zbyt dużo sprzętu, ale mam w planie to stopniowo zmieniać, gdyż nie ma co ukrywać są to też jakby nie patrzeć koszta. Tak więc powoli do przodu :)

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: katarzynah1987 »

Jedna z serwetek, widzę, że jest taka z cieniutkiego papieru. Mam takie, kupuje się je w opakowaniach po 50 sztuk, jak dobrze pamiętam. Przynajmniej ja takie kupuję. Lecz ta serwetka na pudełku do złudzenia przypomina mi tą, którą mam na tej kartce poniżej...

Obrazek

Ta została wycięta przy pomocy wykrojnika, ale nie przeze mnie, bo ja nie mam takiego wykrojnika.
Ja posiadam tą maszynkę, nazywa się Big Shot, Sizzix. Można przy jej pomocy wycinać nawet z niezbyt grubej tekturki... Wycinam swobodnie z tektury o grubości 1 mm., aczkolwiek wiem, że są różne rodzaje wykrojników i nie każdy pozwala na wycinanie z tak grubego materiału.

Zaokrąglone rogi wyszły super. Złapałam się, że są zrobione przy pomocy odpowiedniego dziurkacza. :)

Co do wycinanek z tektury to kupić można gotowe, znam trzech producentów. Jak chcesz, podam przez wiadomość prywatną. One są niemalowane. Te, o których wspomniałaś, sama pokolorowałam farbkami.

Co do kwiatków na ślubnej kopertówce, to te są akurat wycięte z arkusza papieru do scrapbooking'u ale zdarzało mi się wycinać i malować elementy na kartkę samodzielnie.
O na przykład tutaj:

Obrazek

Co prawda to nie kwiatki, ale zawsze to coś. :)

Mam też wykrojniki przy pomocy, których mogę zrobić kilka rodzajów kwiatków, np. takie jak na kartce z okazji narodzenia dziecka (ta z warstwą "falbanek" z papieru) i stópkami z tekturki...

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: siechniczka »

Tak, taka sama serwetka, wobec czego musiałam kupić gotowe już wykrojone przez kogoś ;) To jeśli jest taka możliwość to chętnie poprosiłabym o informację odnośnie producentów. Rozumiem, że farbki zastosowane do pomalowania takich tekturowych wzorów to np. zwykłe akwarele...czy może jednak jakieś specjalne?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Moja pasja - cardmaking...

Post autor: katarzynah1987 »

Farbki te moje to takie akurat akwarelki z perłowym połyskiem.

ODPOWIEDZ