Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

Sąsiedzi, powiedzcie mi proszę, czy też dostaliście dzisiaj tego jakże cudownego maila od formatu?
Że niby będą chodzić od 7 stycznia po mieszkaniach i spisywać usterki i je usuwać?
Czyżby nowego Jonatane albo Rossa zatrudnili, by pokazać, że coś robią?
Nie rozumiem tego. Pomijam fakt, że nikt nawet się pod takim mailem nie podpisał? Czyżby pracownicy już się bali?
Poza tym, co to za informacja, że od 7 będą chodzić? Jakieś godziny, przedziały?
Czyżby myśleli, że wszyscy wezmą wolne i będą na nich czekać tego 7 w godzinach rannych, bo zapewne im nie przyszło do głowy, że normalni ludzie to pracują by zarobić kasę na raty kredytów i nikogo rano nie będzie, a znając życie to oni po 16 też nie przyjdą bo powiedzą, że pracują do 16, a potem będą mieli świetną wymówkę, że przecież chcieli ale to mieszkańcy nie chcieli.

Tak czy inaczej, co z tego, że spiszą po raz kolejny usterki, ja im i tak nie wierzę, że to coś zmieni i spisane usterki naprawią. Zapewne kolejna obietnica, która już z góry ma być niedotrzymana.

Nie uważacie, że z każdym właścicielem powinni umówić się indywidualnie, na konkretny dzień i godzinę, a dodatkowo z takiego przeglądu powinna być spisana notatka pod którą podpisze się osoba robiąca przegląd ze strony formatu?

Kolejny kit i fatamorgana firmy format by uśpić chwilowo czujność mieszkańców :twisted:

format to dziady
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2014, 14:18

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: format to dziady »

króciutki wpisik tym razem:

07.01.2015 nikt się nie zjawił w celu spisania 2 - letnich usterek. 08 i 09 również nikogo nie było!

Zatem dalej twierdze, że format to dziady i kłamcy!!!!!!

Format
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 27 grudnia 2010, 12:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Format »

Szanowni Państwo bardzo prosimy o dokładne czytanie e-maili wysłanych przez nasze biuro, otóż w wiadomości widniała informacja, że spis nastąpi od dnia 07.01.2015r.
Jednocześnie prosimy o nie zamieszczanie "hejtowskich" i nie prawdziwych wpisów na forum, a jedynie potwierdzone i rzetelne informacje.
Nie bardzo rozumiemy co ma na celu obrażanie firmy, pracowników oraz ich wiary.
Jeśli odwaga na to Państwu pozwoli zapraszamy do Biura Sprzedaży na rozmowę Z Prezesem lub z wybranym pracownikiem, do którego Państwo mają zarzuty.
Z poważaniem Biuro Sprzedaży.

little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

a przepraszam bardzo, co jest nie prawdą w tym, co zostało powyżej napisane?
jeśli tak ktoś z tego biuru uważa, że została napisana nieprawda niech napisze gdzie, w którym momencie jest nieprawda, zobaczymy co w tedy odpiszą państwu mieszkańcy.
hejt, jak najbardziej ale sami na to zasłużyliście, więc proszę się nie dziwić
co do wiary, to nie moja sprawa

a prawdą owszem jest, że w mailu napisaliście, że będziecie chodzić od 7 a dzisiaj jest 13 i jakoś do mnie nikt nie doszedł a i nie usłyszałam od innych by u kogoś ktoś był i ktoś umawiał jakiś termin więc właśnie dla tego, że to wy tak często obiecywaliście a nie dotrzymywaliście słów, kłamaliście to teraz my w to nie wierzymy i uważamy, że to kit i fotomontaż, że napisaliście to tu pod publikę by osoby z zewnątrz czytające te forum pomyślały, jacy wy dobrzy i wspaniałomyślni jesteście, a tylko my wiemy jak jest naprawdę.
Więc stąd jest hej na was ale to nie jest kłamstwo i mam nadzieję, że reszta sąsiadów która tu pisze to potwierdzi, że została tu napisana sama prawda i to w łagodnych słowach, właśnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to miejsce publicze

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Mamy dzisiaj połowę miesiąca, do dnia dzisiejszego ani u mnie, ani u żadnej z osób z którymi rozmawiałem nie pojawił się pracownik. Nadal uważają Państwo, że mieszkańcy którzy się tutaj wypowiadają piszą nieprawdę?
List dotyczących poprawek powstało już kilka, choćby sławna lista od Pana Jonatana. Powinni je mieć Państwo w biurze.
To co piszą poprzednicy nie jest zmyślone, opierają swoje wypowiedzi na faktach.

Czy maile z firmy Format powstają tylko po to by tworzyć wizerunek. Fakty są takie, że nadal nie idzie za tym praktycznie żadne działanie.

Proszę w takim razie publicznie na forum wskazać gdzie i u kogo rozpoczeli Państwo wspomnianą akcję, co z ogłaszanymi zmianami organizacyjnymi i nadzorem przez Zarząd. Proszę się publicznie wypowiedzieć co z poprawkami na częściach wspólnych?

little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

Sąsiad i myślisz, że format będzie maił odwagę?
Jak coś napisze, że niby to mieszkańcy piszą nieprawdę to dopiero sam napisze nieprawdę i w tedy się zacznie więc może lepiej niech nie zaczyna, zachowa choć odrobinę honoru.
Nie liczyłabym na to, że format coś wyjaśni i wskaże bo nie mailiby na to argumentów by udowadnia, że jest inaczej niż my piszemy.
Za dużo razy nas okłamali i naobiecywali teraz po prostu czas przestać im wierzyć.

Szanowny formacie, a gdzie nasze rozliczenia mediów za 2014r?
miały być do końca roku a mamy już połowę stycznia no i jak to jest na swojej stronie informujecie, że rozlicza nas firma fontis, a ja tam dzwoniłam i mówią, że oni nas nie rozliczają?
Znów kłamstwo? Bo jak to inaczej nazwać?

no dobra czekamy czy wskażecie u kogo niby byliście tego 7 stycznia i w kolejnych dniach, skoro większość o tym nie wie i u większości nie byliście, a miną cały tydzień
może w końcu powinniście się zacząć czepiać tak swoich słów jak chcecie się czepiać słów mieszkańców?

hejt w stosunku do waszej firmy powinien zalać to miejsce a w regionalnych gazetach i mediach powinna się znaleźć informacja jak ludzi oszukujecie

Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

Dziś odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy firmą Fontis - zarządca, Format Deweloper i Zarządem Wspólnoty Mieszkaniowej Campanila. Deweloper przekonywał, że wykonali 90% poprawek zgłoszonych na etapie przejmowania osiedla na częściach wspólnych(coś niepomalowane, coś nieotynkowane, gdzieś balustrady niezamocowane, nieestetyczne wykończenia różnych elementów, luźne kable, braki izolacji, różne inne braki) Można powiedzieć, pierdoły, które jednak wpływają na bezpieczeństwo ale i wizerunek osiedla. 4 budynki - 7 klatek, średnio na klatkę po około 10 uwag. No to rekord jaki padł to 2 poprawki w 1 klatce!. Gdzie tu 90%??? Gdzie ten prestiż?:)
Pan Prezes będzie twierdził, że się czepiamy. A my byśmy chcieli przestać się czepiać, tylko mieć to zrobione w 100%(naszych, nie tych Formatu;))

P.S. Dopiero/już/tylko 4 raz w tym roku nie działa domofon w mojej klatce! Sąsiad znowu się nie wyśpi;)

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Sam jestem mieszkańcem i zawsze trzymam stronę Naszego osiedla ale jak nie mam wiedzy na jakiś temat to się nie wypowiadam. @little nasty
"Szanowny formacie, a gdzie nasze rozliczenia mediów za 2014r?
miały być do końca roku a mamy już połowę stycznia no i jak to jest na swojej stronie informujecie, że rozlicza nas firma fontis, a ja tam dzwoniłam i mówią, że oni nas nie rozliczają?
Znów kłamstwo? Bo jak to inaczej nazwać?"
Wnioskując po wpisie (akurat nie tym zacytowanym) jesteś kobietą a z tego co wiem to w Naszym Zarządzie nie ma żadnej kobiety. Skąd więc masz informację, że firma Fontis nie ma nic wspólnego z rozliczeniami Naszego osiedla za rok 2014? Bo to, że tam zadzwoniłaś i Ci coś tam powiedzieli jest słabym argumentem bo chyba nie muszą się dzielić wszystkimi informacjami z postronnymi osobami. Można naciskać na dewelopera i wytykać mu błędy ale warto by to robić z głową i merytorycznie a nie tylko poprzez wylewanie własnych frustracji...

Marcin Jaroszewicz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:21

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Marcin Jaroszewicz »

@matix7

1) Pan Krzysztof Maćków na spotkaniu w październiku(chyba 6.10) na którym był wybierany zarząd, zawiązała się wspólnota itd. deklarował rozliczenie do końca roku. Prawda czy Fałsz?
2) Były próby przerzucenia rozliczeń na Fontis. Jednocześnie były telefony do części mieszkańców z próbą nastraszenia windykacją. Poszły też jakieś faktury z wezwaniem do zapłaty z kwotami z sufitu. Niech znajdzie się choć jedna osoba, której kwota z windykacji zgadzała się z zaległościami!;) Prawda czy Fałsz?
3) Jestem skłonny uwierzyć, że po telefonach z windykacji i informacji, że rozliczenia szykuje Fontis do tej właśnie firmy zadzwoniło kilka/kilkanaście zaniepokojonych osób z prośbą o wyjaśnienie. Jestem skłonny uwierzyć, że firma Fontis telefonicznie jasno i wyraźne się od tego odcinała. Informacja o rozliczeniach dalej wisi na stronie Formatu!!!
http://www.format.wroclaw.pl/CMS/dla_klienta/tablica_ogloszen.html
Prawda czy Fałsz?
4)
matix7 pisze: Bo to, że tam zadzwoniłaś i Ci coś tam powiedzieli jest słabym argumentem bo chyba nie muszą się dzielić wszystkimi informacjami z postronnymi osobami.
Może się mylę, ale uważam jako mieszkaniec, że Fontis jest dla nas, a nie na odwrót i jako mieszkaniec mam prawo do informacji dotyczących przede wszystkim mnie:)
Pozdrawiam

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Marcin chyba nie zrozumiałeś mojego powyższego postu albo go nie chciałeś zrozumieć. Tak jak sam napisałeś deweloper może i chciał przerzucić te rozliczenia na Fontis ale tamci się na to nie zgodzili co nie przeszkodziło im w dojściu do pewnych porozumień i wyjścia z tej sytuacji z którą najwidoczniej Format sam nie potrafił sobie poradzić. Doskonale również wiemy, że od słów do czynów u prezesa daleka droga więc wciąż nie rozumiem skąd u ludzi takie rozemocjonowanie. Wypisywanie tutaj różnego rodzaju obelg i tak nic nie zmieni a tym bardziej nie poprawi sytuacji na linii Mieszkaniec - Deweloper. Nie lepiej do tego podchodzić na spokojnie i z chłodną głową - przynajmniej wtedy będzie mniej stresu. Co do Twoich punktów to zgoda - w każdym odpowiedzią jest Prawda tylko, że nijak się one mają do mojego poprzedniego postu ;)
p.s.
A tak patrząc co wisi na stronie Formatu ws. rocznego rozliczenia
Szanowni Państwo informujemy, że rozliczenia roczne liczników na osiedlu Campanila przygotowuje firma Fontis Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.
Format może się bronić tym, że przecież nie podali daty o które roczne rozliczenie chodzi ;)

little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

Sąsiedzi :)
nie ma co się denerwować.
Zapewne wszyscy po trochu mamy rację. Owszem @Matix frustracja jest, a raczej powinnam napisać była. Nie wiem jak twoje odczucia ale odkąd jest zarząd, który w moim mniemaniu odwala kawał dobrej roboty ja jestem spokojniejsza. Wiem że zarząd nie zrobi nic bez zgody osiedla, zresztą przyznacie mi chyba racje, że jeden z członków o wszystkim nas informuje. Więc jeśli tylko ktoś chce wiedzieć, co się dzieje na osiedlu informacje znajdzie i uzyska odpowiedzi na pytania.
Co do telefonu do fontius. To jestem tu ukierunkowana na podobne myślenia, co @Marcin że to my płacimy tej firmie i to ona jest dla nas.
Zadzwoniłam i uzyskałam informacje mniej więcej tej treści.
" firma Fontis jako państwa zarządca nie dokonuje państwa rozliczeń za poprzedni rok kiedy funkcję administratora pełnił format. W tej chwili toczą się rozmowy PRYWATNE z księgową która u nas pracuje by pomogła w rozliczeniu ale z tego co wiedzą to decyzja jeszcze nie zapadła."
Dzwoniłam w okresie miedzy świętami na Nowym Rokiem i nie wiem czemu ta pani z którą rozmawiałam miałaby mnie okłamać?
Nie wiem również czy się w końcu dogadali czy nie, ale tak czy tak to nie fontis a pania "kowalska"
Więc jesli faktycznie jest tak, że rozliczenia dokonuje ktoś kto na co dzień pracuje w fontisie ale robi to prywatnie i po godzinach pracy i firma od tego się odcina to jest to dla mnie jednoznaczne określenie, że rozliczenia NIE ROBI fontis. Czym innym jest przygotowanie rozliczenia przez firmę gdzie będą informacje, że firma to przygotowała, a czym innym jest jeśli takie rozliczenie przygotowuje prywatna osoba (i co z tego, ze pracuje w fontisie). Czy ty robiąc na co co dzień coś z zakresu pracy zawodowej, pomagając sąsiadom w czymś, bo się na tym znasz, też reprezentujesz swoją firmę bo robisz zakres pracy zawodowej?

Poczekamy, co dostaniemy od formatu o ile dostaniemy i będzie to prawdziwe. Potem zobaczymy, kto miał racje

Pozdrawiam sąsiadów i mniej nerwów nam życzę :roll:

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Może się źle wyraziłem o tym telefonie do Fontisu i trochę niefortunnie to zabrzmiało. Ogólnie miałem na myśli, że Nasz Zarząd wie o wszystkim z pierwszej ręki i bez osobistego dzwonienia do Fontisu można się dowiedzieć co w trawie piszczy ;)
Dla mnie akurat ma duże znaczenie to czy rozlicza Nas jakaś prywatna osoba, czy tą prywatną osobą jest jednak księgowa która na co dzień zajmuję się Naszymi sprawami w firmie zarządzającej Naszym osiedlem. Bo jeżeli ona w swoim prywatnym czasie i za pieniądze które idą bezpośrednio do jej kieszeni odwali maniane to jaką mamy pewność, że w czasie służbowym rzetelnie podchodzi do obowiązków? Nawet robiąc coś związanego ze swoim zawodem po godzinach na rzecz sąsiadów, i robiąc to rzetelnie wystawiasz laurkę swojemu pracodawcy niejako go reprezentując, że ma w swoich szeregach prawdziwego fachowca a nie kogoś z przypadku.
Pozdrawiam :)

little nasty
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 17:40

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: little nasty »

To uznajmy @matix że i ja się źle wyraziłam.
Oczywiście masz racje jak ktoś odwala kaszankę po godzinach pracy, prywatnie to i zapewne odwala ją w pracy.
Mi chodziło raczej o fakt, że Format chwali się, mówi mieszkańcom, pokazuje na stronie, że rozlicza nas firma fontis, (jako firma - oficjalnie), a to przecież nieprawda. W moim odczuci to jest kłamstwo! Bo gdyby format wprost napisał rozlicza nas wykwalifikowana w tym temacie księgowa, na co dzień pracująca dla fontisu to byłaby inna sprawa i wszystko by się zgadzało i nie miałabym pretensji. Jestem ciekawa czy ty byłbyś zadowolony w sytuacji gdyby ktoś używał nazwy twojej firmy do "reklamowania" czegoś mimo, że jako firma nie bierzesz w tym udziału, robi to tylko twój pracownik.?
To jak dla mnie jest ta mała różnica między firmą fontis a pracownikiem (księgową) firmy fontis.
Co nie zmienia faktu, że faktycznie praca tej pani wpłynie na ocenę firmy fontis, no ale to była jej decyzja ewentualnie fontisu.
Choć swoją drogą zastanawiam się jak to będzie wyglądać. Bo ta pani z fontisu, z którą rozmawiałam powiedziała, że rozliczenie dostaniemy od formatu, czyli jaką ja mam pewność, że format dalej w tych obliczeniach, co zrobiła księgowa nie namiesza i nie podopisuje tak by mu się zgadzało, a z tego co pamiętam na zebraniu z grudnia to i zarząd i fontis wprost mówili o tym, że format tak potrafi przepisując metry z jednych mieszkań do drugich i udziały by im się wszystko zgadzało. Teraz też może tak zadziałać by to mu się zgadzało i nie koniecznie było to prawdziwe.

Swoją drogą @Jaco wezwał format do wskazania gdzie jest napisana nieprawda i jakoś od tej pory format milczy. Rozumiem, że w takim razie przyznał nam racje i nie kłamaliśmy.
Format nawet nie ma cywilnej odwagi by to skomentować i wskazać naszą nieprawdę, nie mówię już o tych poprawkach, co, do których wskazania @Jaco poprosił a jak jest wszyscy widzimy. Reorganizacja, jaka? Zapewne znów gołosłownie nam powiedziana, ale za tym nic nie idzie.
No i co z tą osobą, co od 7 miała chodzić, gdzie ona? U kogo była?
U nikogo nie była i nie będzie, a na pewno nie w najbliższym czasie tylko trzeba było coś napisać dla poprawy wizerunku by się ludzie nie czepiali, potem jeszcze zarzucić, że czytać nie umiemy - ot cała polityka formatu okłamywać jak długo się da.
Tyle mam dopowiedzenia na temat tej firmy i taka jest prawda i większość osób, która tu mieszka potwierdzi to.

aJonaszek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 września 2013, 11:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aJonaszek »

Sąsiedzi :)
chciałem tylko napisać, że chyba coś się w sprawie ruszyło, bo był u mnie dzisiaj Pan Kierownik i spisywał usterki, na ładnie przygotowanej kartce.
Teraz czekać, co z tym zostanie zrobione ?

ODPOWIEDZ