Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: EKG »

Hej, działacie coś dalej w kwestii tego smrodu?
Mam ochotę sie włączyć..
Do niedawna koło ratusza mieliśmy "spokój", smród był sporadyczny; również rok temu podczas upałów.
Teraz, od jakiegoś czasu, co wieczór około 21 zaczyna śmierdzieć gównem ^^ [lepiej wieczorem niż w dzień, hahaha -.-']
Widziałam pytanie do burmistrza i bardzo wyjaśniającą odpowiedź, że jest oczyszczalnia to będzie i smród ^^
Jakaś petycja z żądaniem oficjalnej odpowiedzi od ZGK i miasta?, a jak nie podejmą żadnych kroków to do gazety wr. trzeba by napisać?
:cry:

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Generalnie sporo ludzi wdycha tą trucizne ale nikt aż tak bardzo chyba nie nazeka. Takie duże osiedla. Tylu ludzi to wącha a wg tego forum przeszkadza to tylko garstce ludzi. Nawet nikt tutaj poza paroma osobami nie wyraża swojego sprzeciwu. Chyba myślą kategoria śmierdzi to niech śmierdzi. Trudno. Właśnie teraz jak pisze tą wypiwiedz to nap&@€€&a równo.

P. S za wałami znajduja sie pryzmy biomasy ktora sie suszy. Jak to rusza to to śmierdzi. Prosze sobie spacer zrobic i zobaczyc.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: tms »

Śmierdzi, bo Burmistrz na to pozwala. Jaka władza, taki zapach... gówniany:-)

--
tms

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: pokrzyw »

Ludziom to bardzo przeszkadza.

Wspólnoty Staszica 2, Staszica 4, Grabskiego ślą co chwila monity do gminy o zajęcie się sprawą smrodu.. Było kilka spotkań. Niestety jakaś dziwna niemoc panuje by rozwiazać problem.

Doszły mnie też słuchy że osiedla domków (Henryka III) również zaczynają temat poruszać.

Jeżeli chodzi o pryzmy biomasy pomiędzy Siechnicami a Groblicami jest to działalność na 99% nielegalna. Nie jestem w stanie połączyć się z urzędem gminy (w.komunalny). Jutro wpłynie prośba o usunięcie składowiska. Biomasa jest traktowana jako odpady. By móc składować musi być pozwolenie gminy na gromadzenie odpadów. Na gruntach rolniczych (ornych) urzędnik ma obowiązek odpowiedzeć negatywnie ( art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1266 z późn. zm.)).

Ciekawe co będzie jak Oława wyleje i zabierze kompościk ze sobą..

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Niemoc to tak jak tns napisał niemoc władzy Siechnic. Ciekawe czy Groblice tez czuje taki smród. ? €&@" praktycznie codziennie ... rece opadaja a nerwy na wyczerpaniu ...

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Gumiś obserwator »

Właścicielem wytwórni smrodu - Oczyszczalni Ścieków jest ZGK a właścicielem ZGK jest Urząd Gminy którym rządzi Burmistrz - więc to jest kierunek petycji. Tylko on jest władny coś z tym zrobić.

Pazdzioch
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 8 lipca 2016, 18:07
Kontakt:

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Pazdzioch »

wali jak z chaty murzyna - przejeżdżając tam zamykam okna i włączam nawiew wewnętrzny

Wojciech71
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2016, 14:18

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Wojciech71 »

Przy jakiej ulicu jest zlokalizowany zakład hasco? A zgk?

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Wrocilem do domu czyli siechnic po paru dniach. Żenada smrodowa widze trwa. Jak Państwa nerwy z racji smrodu ?

anika1981
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2014, 20:53

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: anika1981 »

w dniu wczorajszym to już chyba było przegięcie. Mało, że duszno i nie można oddychać to znowu ten smród. Chyba trzeba ostro ruszyć z tą sprawą bo jak widać urzędasy mają mieszkańców głęboko w d....
Trzeba napisać petycję. Ja ze swojej strony powiadamiam dziś odpowiedni urząd. Niech ktoś w końcu zainteresuje się tym

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

I co udało sie Pani zadziałać w tej sprawie ?

anika1981
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2014, 20:53

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: anika1981 »

Tylko tyle, że dowiedziałam się, iż problem jest już zgłoszony i jest w trakcie analizy ( czytaj ) nic na pewno z tym tematem nie będzie robione. Takie jest moje odczucie po rozmowie.
Jedyne co pozostaje to nagłośnić ten problem - skoro wszyscy mają nas w dalekim poważaniu no to trzeba poczynić dalsze kroki. Uważam, że jeżeli przyjedzie TV to może ktoś się tym zainteresuje w końcu na poważnie.
A osoby które będą chciały w przyszłości tu kupić mieszkanie bądź się wybudować to chyba też powinny wiedzieć w jakim smrodzie przyjdzie im żyć. Trzeba im też to uświadomić.

Sroka5
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2016, 17:52

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Sroka5 »

Dostałem informacje ze do urzedu gminy w Siechnicach do wydziału ochrony srodowiska napisały tylko 3 osoby łacznie ze mna !!! Temat jest dla nich nowy !!! Pani w gminie odpowiedziała mi ze w gninie są ważniejsze tematy. Ludzie piszcie działajcie , dzwoncie no chyba ze chcecie co drugi dzień wachac te smrody. Trzeba reagować !!! Jesli bedzie wiele osób to temat okaze sie dla nich ważny inaczej wygląda to tak ze to dla nas nie jest problem.

Alinax
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2016, 20:38

Re: Smród z oczyszczalni ... Rondo, ciepłownicza.

Post autor: Alinax »

Dobry wieczór,
dopiero dzisiaj trafiłam na forum dotyczące smrodu w Siechnicach.
Mieszkam od lutego na ul.Jana Pawła II, jestem przerażona smrodem,który potrafi obudzić w nocy.Mieszkańcy powinni się zorganizować i zrobić coś z tym problemem. Co to za tłumaczenie, że trzeba się do tego przyzwyczaić, bzdury! Myślę, że są sposoby i odpowiednie instytucję, które nam pomogą. Niestety mało ludzi wie, że jest takie forum. Jestem gotowa do działania.W grupie siła!!!!!

Z poważaniem
Alina

ODPOWIEDZ