Macie twardą wodę?

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
Awatar użytkownika
mirrka25
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2017, 15:41

Macie twardą wodę?

Post autor: mirrka25 »

Czy Wy również macie twardą wodę i pełno kamienia w czajniku? Bo ja właśnie mam z tym problem i koniecznie muszę coś z tym zrobić. Dlatego chciałam się Was zapytać, czy znacie może Ecoperla Slimline CS: http://www.krput.org.pl/ecoperla-slimline-cs-nowa-seria-wydajnych-zmiekczaczy-wody/ , bo zastanawiam się, czy warto jest w ogóle kupować taki zmiękczacz?

Awatar użytkownika
janko77
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 10:00
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: janko77 »

U nas to samo. Ja używam zwykłego czajnika z filtrem i zdaje egzamin.

hulo
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2017, 21:27

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: hulo »

Ja też mam twardą wodę i przyznam, że szukam czegoś dobrego, a o takim systemie mówił mi znajomy, który zna się na takich rzeczach. :)

adamo4
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 18:57

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: adamo4 »

Zaglądając do czajnika mam wycieczkę do kamieniołomów. To jest straszne

Awatar użytkownika
janko77
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 10:00
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: janko77 »

adamo4 pisze:Zaglądając do czajnika mam wycieczkę do kamieniołomów. To jest straszne
Też tak miałem dopóki nie zainwestowałem w czajnik z filtrem. bez tego nie dało sie wody wypić, bo na powierzchni tworzył się charakterystyczny osad z kamienia.

Karim
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2017, 11:44

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: Karim »

janko77 pisze:
adamo4 pisze:Zaglądając do czajnika mam wycieczkę do kamieniołomów. To jest straszne
Też tak miałem dopóki nie zainwestowałem w czajnik z filtrem. bez tego nie dało sie wody wypić, bo na powierzchni tworzył się charakterystyczny osad z kamienia.
No właśnie czajnik niestety to tylko pozorna poprawa sytuacji. Kup sobie zwykły test kropelkowy na allegro (tylko nie paskowy bo to szmelc) i zbadaj wodę już po przefiltrowaniu przez dzbanek. Zobaczysz, że naprawdę nic się nie zmieniło.
żeby naprawdę poprawić jakość wody w gospodarstwie to najlepiej zainwestować w porządny zmiękczacz wody lub nawet stację wielofunkcyjną o ile problem jest nie tylko w twardej wodzie, ale też w zanieczyszczeniach.
Ewentualnie możesz sobie zamontować taką fajną rzecz jaką jest odwrócona osmoza :D ale to tylko do kuchni wtedy.

Awatar użytkownika
mirrka25
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2017, 15:41

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: mirrka25 »

Karim pisze:
No właśnie czajnik niestety to tylko pozorna poprawa sytuacji. Kup sobie zwykły test kropelkowy na allegro (tylko nie paskowy bo to szmelc) i zbadaj wodę już po przefiltrowaniu przez dzbanek. Zobaczysz, że naprawdę nic się nie zmieniło.
żeby naprawdę poprawić jakość wody w gospodarstwie to najlepiej zainwestować w porządny zmiękczacz wody lub nawet stację wielofunkcyjną o ile problem jest nie tylko w twardej wodzie, ale też w zanieczyszczeniach.
Ewentualnie możesz sobie zamontować taką fajną rzecz jaką jest odwrócona osmoza :D ale to tylko do kuchni wtedy.
Karim ja szukam czegoś do kuchni właśnie, do czajnika i gotowania zup itp.
Ta osmoza będzie lepsza? Dlaczego? Polecasz jakąś firmę?
Z gory dziękuję

Karim
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2017, 11:44

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: Karim »

mirrka25 pisze:
Karim pisze:
No właśnie czajnik niestety to tylko pozorna poprawa sytuacji. Kup sobie zwykły test kropelkowy na allegro (tylko nie paskowy bo to szmelc) i zbadaj wodę już po przefiltrowaniu przez dzbanek. Zobaczysz, że naprawdę nic się nie zmieniło.
żeby naprawdę poprawić jakość wody w gospodarstwie to najlepiej zainwestować w porządny zmiękczacz wody lub nawet stację wielofunkcyjną o ile problem jest nie tylko w twardej wodzie, ale też w zanieczyszczeniach.
Ewentualnie możesz sobie zamontować taką fajną rzecz jaką jest odwrócona osmoza :D ale to tylko do kuchni wtedy.
Karim ja szukam czegoś do kuchni właśnie, do czajnika i gotowania zup itp.
Ta osmoza będzie lepsza? Dlaczego? Polecasz jakąś firmę?
Z gory dziękuję
Lepsza, gorsza - ciężko ocenić. :) Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Osmoza jest fajnym sprzętem, o ile nie masz jakiś specjalnych problemów z kamieniem, które powoli mordowałyby Ci pralkę i armaturę. Jeżeli natomiast tego kamienia zbiera się sporo, to warto takie sprzęty chronić, i wtedy z pomocą przychodzi zmiękczacz albo stacja wielofunkcyjna. http://www.ultrafiltracja.pl/pl/blog/Ecoperla-Slimline-MMX-alternatywa-dla-rozbudowanych-stacji-uzdatniania-wody/12 Tu masz fajny artykuł o małych, ale wydajnych stacjach, które powinny się sprawdzić.

martinia
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:54

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: martinia »

U mnie jest niestety bardzo twarda woda - wszystko ciągle w kamieniu. Korzystam z najtańszych filtrów sznurkowych ale tylko w kuchni. Cały czas myślę jak to rozszerzyć i na łazienkę :)

piotrr34
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 5 maja 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: piotrr34 »

Najlepsze są filtry z odwróconą osmozą, wydatek nieco ponad tysiąc złotych.

Karim
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2017, 11:44

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: Karim »

Jak kupować osmozę to nie tanią, bo przypominam, że woda z osmozy jest jałowa, trzeba kupić osmozę z wkładem rewitalizującym, jak np ten model: http://www.filtry-do-wody.info/produkt/odwrocona-osmoza-ecoperla-rosa/

Natka
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 15 września 2015, 09:22

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: Natka »

noo u mnie jest problem straszny z kamieniem. w sensie wystarczy, że pół roku używam czajnik a w środku jest więcej osadu jak wody :(

ada95
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2017, 08:47
Kontakt:

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: ada95 »

U nas również jest mnóstwo kamienia, gdy montowaliśmy zmywarkę to dostaliśmy takie paski właśnie do sprawdzenia twardości wody i pokazało nam największy poziom z możliwych na tego rodzaju pasku. :/

kokos
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 15:14

Re: Macie twardą wodę?

Post autor: kokos »

Ja na całe szczęście, ale problemu z twardością wody nie mam.

ODPOWIEDZ