Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2017, 14:42

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: Yoda »

Ja osobiście polecam ekogroszek, choćby ze względu na to, że w bardzo wielu przypadkach jest on naprawdę bardzo wydajny. Na dzień dzisiejszy całkiem sporo osób decyduje się na jego wykorzystanie. Ja osobiście zawsze wybieram ekogroszek od firmy SmartTrans. Istnieje wiele sposobów na ogrzanie domu w sposób skuteczny, jednak mi najbardziej odpowiada wykorzystanie właśnie ekogroszku i taką opcję jestem w stanie serdecznie polecić.

bloniger
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 6 stycznia 2017, 20:13
Kontakt:

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: bloniger »

Zdecydowanie wiele ludzi decyduję się na ogrzewanie domu pelletem, wcale się nie dziwię sam należę do nich. Ekologia najważniejsza.

lupilu
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 6 maja 2016, 08:33

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: lupilu »

wiesz co ja mam ogrzewanie gazowe, dzierżawię zbiornik od AmeriGas, wychodzi to nie wiele drożej od ogrzewania węglowego, ale komfort jest o wiele lepszy. Nie ma dużo załatwiania jeżeli chodzi o pozwolenie itd, bo tym zajmuje się ta firma, także po naszej stronie jest minimum formalności. Ja ustawiam tylko temperaturę na piecu i na tym kończy się mój udział w ogrzewaniu.

Awatar użytkownika
janko77
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 10:00
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: janko77 »

Gazowe wychodzi nawet stosunkowo tanio. Jakiś czas temu zainstalowałem właśnie piec gazowy i porównując opłaty przy węglowym i gazowym, teraz płacę zdecydowanie mniej. No a po drugie nie zanieczyszczam środowiska.

Olinka
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2016, 15:43

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: Olinka »

Zgadzam się z lupilu, ta firma ma świetną opiekę nad klientem, gaz od nich jest jakościowo zgodny i można zbiornik wydzierżawić czy zakupić. Choc ta pierwsza opcja najbardziej się opłaca, jak bede miała dom, właśnie takie rozwiązanie zastosuje.

kassen33
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2017, 22:31
Kontakt:

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: kassen33 »

Ciekawe propozycje ogrzewania w domu, nieźle ! :)

Kajtek
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2016, 12:20

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: Kajtek »

Najlepiej doradzić się w tej kwestii specjalistów, polecam Ci firmę, która wykonywała dla mnie instalację grzewczą. Strzyżowski Instaltech , mieści się na Tunelowej 2 - a ich produkty znajdziesz także w sklepie internetowym: http://instaltech24.pl

amela
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 14 lutego 2017, 17:21

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: amela »

Powiem wam, że zainteresowała mnie ta opcja dzierżawy zbiornika. Z tego, co czytam, to firma się wszystkim zajmuje, koszty instalacji są minimalne, do tego potem na ich głowie jest kontrolowanie stanu technicznego i napełnianie zbiornika w razie potrzeby. Czyli właściwie o niczym nie trzeba myśleć. Na plus na pewno też to, że ogrzewanie gazem jest bardzo ekologiczne, a tyle przecież słyszy się ostatnio o smogu...

koralkowa
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 27 marca 2017, 00:16

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: koralkowa »

Ja uważam, że gazowe będzie w porządku. Sama sporo się tym teraz interesuje bo cała instalacja ogrzewania jeszcze przed nami i póki co najbardziej podoba mi się rozwiązanie z dzierżawą zbiornika od AmeriGas. Zakup takiego zbiornika na stałe jest sporym wydatkiem, a tak dzierżawa to tylko niewielki odsetek co miesiąc. Dodatkowo opiekę nad zbiornikiem sprawuje firma więc odchodzi nam ten problem. A samo ogrzewanie gazowe jest naprawdę fajną bezobsługową sprawą.

Awatar użytkownika
Ciezki
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 24 marca 2017, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: Ciezki »

W domu jednorodzinnym świetnie sprawdzi się system Feelco. Jest to ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, które pozwala na szybkie ogrzanie powietrza w domu. Całość sterowana jest automatycznie i zależna od warunków panujących na zewnątrz. Warto wspomnieć też o tym, że Feelco to nie tylko ogrzewanie, ale również klimatyzacja oraz wentylacja. Pozwala to na dużą oszczędność pieniędzy, ale również na uzyskanie sporego poziomu wygody. Koszty użytkowania są niskie w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania lub też do montowania poszczególnych systemów osobno. Moim zdaniem warto, więc jeśli ktoś chciałby poczytać więcej na ten temat, to może zrobić to tutaj:
http://feelco.pl/

korlecka
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2019, 11:22

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: korlecka »

U nas jest kocioł na pellet, powiem szczerze o wiele czystsza kotłownia, ja paląc też się tak nie wybrudze. Kocioł wybralismy z oferty Witkowskiego- Toret pellet. Ma rewelacyjny obrotowy palnik Kipi, sam się rozpala, sam czysci, wygasza. Na prawde świetny kocioł, widze ogromną różnice

werkoo
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 30 stycznia 2020, 20:20

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: werkoo »

Osobiście jestem przekonana do marki Piecbud, rodzice mieli kocioł od nich i my tez u nich zamawialiśmy kocioł na pellet. Solidna marka, od lat na naszym rynku i nic w tym dziwnego, mają solidne kotły w ofercie https://www.piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet.html

baletniczka
Posty: 53
Rejestracja: środa, 16 marca 2016, 19:18

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego jest najlepsze

Post autor: baletniczka »

Co kto lubi, najważniejsze to postawić na ekologie i nie wydawać fortuny na wyposażenie kotłowni. Najlepiej odwiedzić sklep albo jeszcze lepiej hurtownie i zrobić rekonesans (Disan - fajna hurtownia w Milanówku, ale mają tez sklep online).

ODPOWIEDZ