Ogrzewanie

Usunięte / nieaktualne posty.
bourlinguer1
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2010, 18:05

Ogrzewanie

Post autor: bourlinguer1 »

Witam,
w związku z niską temperaturą w naszym mieszkaniu, chciałam się Was zapytać, jak to wygląda na innych osiedlach.
Jakie macie temperatury w mieszkaniach?
Czy ktoś z Was kiedyś mierzył temperaturę kaloryferów?
Kiedy jest taka pogoda jak dziś kaloryfery macie ciepłe? Można na nich położyc rękę i dłużej potrzymać, czy są gorące, wręcz parzą?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
generalnie ponoć w przepisach jest tak, że zarządca powinien zapewnić w mieszkaniu temperaturę powyżej 18 stopni. Nie wiem, jak jest naprawdę.
Może ktoś z Was wie, jakie są normy i prawa lokatorów w tym temacie?

tomboy81
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 16:18

Re: Ogrzewanie

Post autor: tomboy81 »

Witam. Powiem tak, że jeżeli ma pan letnie grzejniki przy mroźnej pogodzie to coś jest nie tak z wymiennikiem ciepła tzw. węzłem cieplnym. Znam to z wlasnego budynku. Ja utrzymuje temp. w domu okolo 21 'C . Mam tak poznaczone termoregulatory na grzejnikach zeby było te 21 stopni. W łazience sobie dogrzewam przed wieczorem. Ale napewno jak sobie odkrece grzejniki na full to nie moge ich dotknąć. Zresztą powinieneś mieć gdzieś na zewnątrz miernik ciepła. Ma tam taki przycisk. Jak go naciśniesz i przytrzymasz chwile to poźniej za każdym nacisnięciem bedzie inne wskazanie. Natrafisz za którymś razem na temp. wchodzącą (okolo 80- 90 'C) do lokalu i wychodzącą.

ODPOWIEDZ